poniedziałek, 12 grudnia 2016

5 książek idealnych na zimę

Cześć!


Były książki na jesienne wieczory, na poprawę humoru i o dalekich wyprawach, to teraz przyszła pora na książki idealne na zimę. Jeżeli lubicie czytać o mroźnych i zaśnieżonych miejscach, to macie poniżej kilka propozycji.


E. Ivey, Dziecko śniegu


Magiczna opowieść o parze staruszków i dziewczynce ulepionej ze śniegu osadzona na mroźnej Alasce. Inspirowana rosyjską baśnią o Śnieżynce. 
Pokryte śniegiem XIX-wieczne lasy Kanady. Traperzy, Indianie i sprawa tajemniczego morderstwa. Proponowałam tę książkę na długie, jesienne wieczory w ramach przygotowań do zimy, ale ta lektura z zasypanym śniegiem Nowym Jorkiem doskonale sprawdzi się także na zimowe dni.Grenlandia. Mroźna i tajemnicza. Kari Herbert mieszkała tam jako dziecko, a teraz wraca, by lepiej poznać społeczność Eskimosów polarnych.

C. Läckberg, Księżniczka z lodu


Jeżeli jeszcze nie poznaliście serii o Fjällbace, to może warto zrobić to właśnie teraz? Co prawda, bardziej to obyczajówka z rozbudowanym wątkiem kryminalnym, niż kryminał, ale mroźna Szwecja to zawsze dobry wybór na zimę. 

Czytaliście coś? Znacie te tytuły? Też uważacie, że zimowe okładki książek są bardzo klimatyczne? :)

11 komentarzy:

 1. Z pośród wszystkich wymienionych czytałam "Księżniczkę z lodu" i bardzo polecam tę część, jak i całą serię kryminałów C.Lackberg :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Czułość wilków" bardzo mi się podobała! A "Zimową opowieść" już dopisuję do listy. Ze swojej strony mogę polecić "Dotyk" Alexiego Zentnera (też zimowo-klimatyczna okładka).

  OdpowiedzUsuń
 3. "Dziecko śniegu " zdecydowanie mogę polecić. Na zimę to książka idealna!

  OdpowiedzUsuń
 4. Polecam "Księżniczkę z lodu" jak i jej "Zamieć śnieżną i woń migdałów" :) Mark Helprin jest idealny na zimę, to gruba pozycja i z wieloma przenikającymi się wątkami.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się z Zimową opowieścią :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Biednie, bo żadnej z tych książek nie znam, ale z pewnością kiedyś zapoznam się z "Zimową opowieścią" :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Spośród wspomnianych przez Ciebie książek nie znam żadnej. Chętnie przeczytam Lackberg. Ze swojej strony polecam "Anioła do wynajęcia", "Większy kawałek nieba" i "Obudź się, Kopciuszku". Wszystkie wspomniane książki to powieści obyczajowe.

  Obserwuję:) http://www.karminoweusta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Za "Zimową opowieść" kiedyś się wzięłam, ale zupełnie mi nie podeszła :(

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie przeczytałam jeszcze żadnej z zaprezentowanych książek, ale chętnie dodam je do listy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam "Zimową opowieść" ale niestety książka nie podobała mi się aż tak bardzo jak film ;)

  OdpowiedzUsuń