niedziela, 4 grudnia 2016

Ł. Walewski, M. Pośpiech, Ambasadorowie. Czego nie powie Ci królowa


Źródło

            Gdy myślę o dyplomatach, to od razu przychodzą mi do głowy wieczorowe stroje, bale, przyjęcia i wielka polityka. Rozmowy za zamkniętymi drzwiami, trudne negocjacje i duża odpowiedzialność. Czy tak jest naprawdę? Jak rzeczywiście wygląda życie ambasadora, z jakimi problemami musi się zmagać i czy jego praca to jedno, wielkie pasmo rozmów i przyjęć? Odpowiedź na te pytania możemy znaleźć w książce Łukasza Walewskiego i Marcina Pośpiecha, którzy po przeprowadzeniu licznych rozmów z polskimi ambasadorami odsłaniają nam rąbka tajemnicy tej profesji.

            Jaki powinien być idealny dyplomata? Jak wygląda dzień z jego pracy? Jak wygląda jego rezydencja i relacje ze współpracownikami? Kto odpowiada za bezpieczeństwo ambasadorów? Czy dyplomatom zdarzają się wpadki? Jakie są minusy tego zawodu? Uwierzcie mi, w tej książce znajdziecie odpowiedź na te i wiele innych pytań. Autorzy wykonali bardzo ciężką pracę, która zaowocowała niezwykle interesującą lekturą. Napisana lekkim piórem książka w bardzo przystępny sposób opisuje pracę ambasadora. Co ciekawe, w środku znajdziemy anegdoty z życia nie tylko polskich dyplomatów. Nie ograniczono się do polskiego kręgu, co znacznie ubarwiło lekturę.
            „Ambasadorowie. Czego nie powie Ci królowa” to książka, która zaciekawi każdego, zainteresowanego pracą w dyplomacji oraz życiem ambasadorów i zakresem ich obowiązków. To także kopalnia ciekawostek i zabawnych anegdot, jak również źródło wiedzy na temat niebezpieczeństw, które zagrażają pracownikom służby dyplomatycznej. Wbrew pozorom zawód dyplomaty to niezwykle ciężki kawałek chleba, do którego nie nadają się ludzie ze słabą głową do alkoholu i brakiem stalowego pęcherza. Jeżeli chcecie się dowiedzieć dlaczego, to przeczytajcie tę książkę.
Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Sine Qua Non.  

Tytuł: Ambasadorowie. Czego nie powie Ci królowa
Autor: Łukasz Walewski, Marcin Pośpiech
Wydawnictwo: Sine Qua Non, 2016
Strony: 296
 Ocena: 4/6

4 komentarze:

  1. Okładka tej książki strasznie mi się podoba :) Któregoś dnia na pewno po nią sięgnę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kiedy w powieściach natrafiam na wątki o dyplomatach, ogarnia mnie znudzenie, więc raczej nie będę szukała tej książki.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mnie życie ambasadorów kompletnie nie interesuje, więc chyba sobie odpuszczę :)

    OdpowiedzUsuń