środa, 31 sierpnia 2016

Zapowiedzi wydawnicze: wrzesień 2016

Cześć :)Koniec sierpnia już dzisiaj, więc przychodzę do Was z zapowiedziami wydawniczymi na wrzesień. Oto kilka tytułów, które wpadły mi w oko :)


Czwarta Strona

Źródło
Scholastique Mukasonga, Maria Panna Nilu

 
Powieść uhonorowana Nagrodą Renaudot, jedną z najważniejszych francuskich nagród literackich.
Rwanda, lata 70. XX wieku. W katolickim liceum im. Marii Panny Nilu, kształcącym żeńską elitę kraju, rozpoczyna się nowy rok szkolny. Większość uczennic należy do będącego u władzy plemienia Hutu. Veronica i Virginia, pochodzące z plemienia Tutsi, muszą zmierzyć się z niechęcią i prześladowaniami ze strony swoich koleżanek, które nie dają im zapomnieć, że dyplom Tutsi, to nie to samo co dyplom Hutu.

 
 
 
 PREMIERA: 14 września

Znak

Źródło
Aleksandra Zaprutko-Janicka, Piękno bez konserwantów

Nasze prababki nie miały pod ręką preparatów z połową tablicy Mendelejewa, którymi my dziś zapełniamy łazienki. Jednak na zdjęciach wyglądają olśniewająco! Jak zatem dbały o siebie? To proste: sięgały po naturalne sposoby, które przekazywały sobie z pokolenia na pokolenie.
W przedwojennej Polsce nastąpiła urodowa rewolucja: makijaż przestał być czymś wulgarnym, magazyny kobiece wypełniły się reklamami polskich kosmetyków, zaczęły powstawać salony piękności. Ola Zaprutko-Janicka odkrywa zapomniane sekrety naszych prababek, tajemnice ich piękna sprzed epoki konserwantów. Podsuwa wiele prostych i skutecznych porad, które bez wahania możesz stosować w domu, by lepiej zadbać o wygląd i zdrowie.


 
 PREMIERA: 19 września

Dolnośląskie

Źródło
Jim Huttom, Freddie Mercury i ja

Gdy Jim Hutton po raz pierwszy zobaczył Freddiego, nie rozpoznał wielkiej gwiazdy rocka. Także w kolejnych latach nie traktował go jak idola. Zostali przyjaciółmi, nierozłącznymi kompanami i kochankami. Ekscentryczny i kontrowersyjny na scenie, w życiu prywatnym Freddie Mercury był wrażliwym i serdecznym mężczyzną. Uwielbiał wystawne imprezy, ale też pragnął bliskości i uczucia.
Hutton pisze szczerze, ale z klasą. Jego historia jest jak przepustka do nieznanego świata muzycznej legendy, daleka od sensacji rodem z brukowej prasy. Jest opowieścią pełną osobistych wspomnień oraz intymnych szczegółów. Hołdem dla Freddiego – człowieka, którego świat nigdy naprawdę nie poznał.

 
 
 PREMIERA: 14 września

Źródło
Robert Ferguson, Młot i krzyż

Od krwawego ataku na klasztor Lindisfarne w 793 roku do zasiedlenia Grenlandii i odkrycia Ameryki Północnej wikingowie zdominowali Europę na ponad 300 lat. Co leżało u źródeł tej erupcji przemocy i co ostatecznie położyło jej kres?
Historia autorstwa Roberta Fergusona rzuca nowe światło na różnorodne aspekty kultury wikingów: ich religię, architekturę, sztukę budowania okrętów, a także literaturę sławiącą dokonania królów i wodzów o tajemniczo brzmiących przydomkach, takich jak Harald Sinozęby czy Ivar bez Kości. To najbardziej klarowny i fascynujący obraz świata wikingów, jaki do tej pory stworzono. 
 PREMIERA: 14 września

Wielka Litera

Źródło
Elizabeth Strout, Bracia Burgess

Jim i Bob nie mogą się uwolnić od wspomnień dziwnego wypadku, w którym zginął ich ojciec. Obaj byli wtedy dziećmi. Kiedy tylko mogli, uciekli z rodzinnego Shirley Falls w Maine do Nowego Jorku. Jim, błyskotliwy prawnik korporacji, zawsze starał się pomniejszać dokonania obdarzonego wielkim sercem brata. Z kolei Bob, pracujący w instytucji udzielającej pomocy prawnej, wielbi Jima i zawsze przechodzi nad tym do porządku. Ten utrwalony stan rzeczy zostaje naruszony, kiedy ich siostra, Susan – bliźniaczka Boba, która została w Shirley Falls – pilnie wzywa ich do domu. Jej nastoletni jedynak Zach wpakował się w kłopoty i Susan desperacko potrzebuje pomocy. Z tego powodu bracia Burgess wracają w rodzinne strony, a od dawna skrywane napięcia, które ich ukształtowały i kładły się cieniem na wzajemnych relacjach, zaczynają się ujawniać w nieoczekiwany sposób, który na zawsze zmieni stosunki między rodzeństwem.

 PREMIERA: 28 września

Czarna Owca

Źródło
Fiona Barton, Wdowa

Przez lata Jean przemilczała wiele szczegółów zbrodni, o popełnienie której podejrzewano jej męża. Była zbyt pochłonięta rolą idealnej żony, trwającej u boku ukochanego człowieka mimo oskarżycielskich spojrzeń opinii publicznej i anonimowych pogróżek. Kiedy mężczyzna umiera, Jean zdaje sobie sprawę, że nadszedł moment, w którym może opowiedzieć swoją historię. Ale to od niej zależy, czy będzie zgodna z prawdą…

 
 
 
 
 
PREMIERA: 14 września

13 komentarzy:

 1. Tym razem niestety nic dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również, ale w zasadzie to dobrze, bo i tak chciałabym przeczytać więcej niż to możliwe. ;-)

   Usuń
 2. Wyczaiłam jedną perełkę, bo jako, że uwielbiam Queen, to zapewne kiedyś wyposażę się w książkę o Mercurym :D
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Z przedstawionych tutaj zapowiedzi intryguje mnie ta książka o Wikingach :D

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 4. Młot i krzyż, wcześniej nie spotkałam się z zapowiedzią tej książki, więc dzięki Ci za nią, bo całkiem ciekawie się prezentuje :D

  OdpowiedzUsuń
 5. "Wdowa" i "Młot i krzyż" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Piękno bez konserwantów"- szalenie intrygujący tytuł :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkie książki, które wybrałaś też bym chętnie przeczytała:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe czy trzecia książka Elizabeth Strout okaże się równie głośna, jak poprzedniczki...

  OdpowiedzUsuń
 9. "Freddie Mercury i ja" jeśli tego nie dorwę w swoje łapki to się załamię. :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Z tych książek niestety nic mnie nie zainteresowało.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawią mnie "Piękno bez konserwantów" i "Wdowa" ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jak wiesz książkę o Freddiem mam już za sobą. Zastanawiam się natomiast nad "Wdową" - zapowiada się intrygująco, ale trochę martwię się, że utknę na niej i nie wygrzebię się z tych pięciuset stron.

  OdpowiedzUsuń