wtorek, 28 marca 2017

Zapowiedzi wydawnicze: kwiecień 2017

Cześć :)


Nie wiem jak to się stało, ale dopiero kilka dni temu zorientowałam się, że zapomniałam o zapowiedziach na marzec. W tym miesiącu jednak pamiętam, więc poniżej kilka kwietniowych nowości, które będzie można zobaczyć na półkach w księgarniach.


Czarne

Bartek Sabela, Afronauci

„Spójrz na to drzewo. Ponieważ je widzę, mogę do niego dojść. Tak samo jest z Księżycem” – zwykł mawiać Edward Mukuka Nkoloso. Ponoć wieczorami można go było zobaczyć, jak stoi sam na wzgórzu Chingwele Hill, niczym średniowieczny astronom, który właśnie doszedł do krańców świata i nieśmiało wystawia głowę poza niebiańskie sklepienie. Ludzie mówią, że czasami unosił włócznię i celował ostrzem w srebrny glob. A potem brał zamach i z całych sił ciskał nią w Księżyc.
Pod koniec 1964 roku do Zambii zaczęli zjeżdżać amerykańscy dziennikarze. Jednak nie po to, by pisać o nowym afrykańskim państwie. Szukali pewnego człowieka, który rzucił wyzwanie światowym mocarstwom i uparcie twierdził, że to Zambijczyk, a nie Amerykanin czy Rosjanin będzie pierwszym człowiekiem na Księżycu. Oto historia zambijskiej Narodowej Akademii Nauki, Badań Kosmicznych i Filozofii oraz szaleńczego marzenia o wolności i podboju kosmosu.

PREMIERA: 12 kwietnia

Sine Qua Non

Ken Liu, Ściana burz

Cesarz Ragin rządzi Archipelagiem Dary, starając się zapewnić królestwu rozwój i jednocześnie zadośćuczynić żądaniom ludu. Kiedy jednak do wybrzeży Dary dociera inwazja z odległych ziem, w imperium wybucha chaos karmiony przerażeniem. Tym razem cesarz Ragin nie może poprowadzić swoich ludzi przeciwko zagrożeniu. Musi radzić sobie ze zdradą w najbliższym otoczeniu oraz fałszywymi oskarżeniami.


PREMIERA: 12 kwietnia

Prószyński i S-ka

Ian McGuire, Na wodach Północy


Rok 1859. Do załogi statku wielorybniczego wypływającego na Morze Arktyczne dołącza Patrick Sumner, który ze zszarganą reputacją odszedł z armii, a teraz obejmuje stanowisko lekarza okrętowego.
Gdy statek jest już daleko od portu, znalezione zostają zwłoki zamordowanego chłopca. Sumner, choć niechętnie, wchodzi w rolę detektywa. Wkrótce stanie twarzą w twarz z potwornościami większymi nawet od tych, z jakimi zetknął się podczas powstania sipajów. Uosobieniem zła okazuje się Drax. Harpunnik. Morderca. Bestia.
Kiedy stanie się jasne, jaki jest prawdziwy cel wyprawy, a załoga straci wszelką nadzieję, między Sumnerem a Draxem w przerażających ciemnościach arktycznej zimy dojdzie do nieuchronnej konfrontacji.


PREMIERA: 18 kwietnia

Wielka Litera

Artur Domosławski, Gorączka latynoamerykańska

Ta książka ma od lat zasłużoną famę. Na jej kartach pojawiają się rewolucjoniści i tyrani, buntownicy i skorumpowani oszuści, polityczni marzyciele, cynicy i zbrodniarze. Wielowątkową opowieść o rewolucjach, buntach i zamachach stanu w Ameryce Łacińskiej w XX wieku i na początku XXI Domosławski układa ze świadectw uczestników i nierzadko sprzecznych opinii ludzi, którzy przeżyli, widzieli, wiedzą, jak było i jest na Kubie, w Brazylii, Wenezueli, Kolumbii, Argentynie, Chile... Wypowiadają się buntownicy i rządzący, kaci i ich ofiary, pisarze, intelektualiści i zwykli ludzie. Ich punkty widzenia konfrontowane są z naszymi – europejskimi i polskimi – stereotypami. Artur Domosławski wprzęga w swój wielki reportaż wszelkie możliwe techniki pisarskie, umiejętnie dawkuje przy tym napięcie i zaskakująco puentuje zebrane materiały.

PREMIERA: 11 kwietniaCoś Was zainteresowało? A może czekacie na coś innego? ;)

7 komentarzy:

 1. Bardzo jestem ciekawa 'Na wodach północy', coś czuję, że to będzie interesująca lektura:)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta ostatnia pozycja, kurcze strasznie bym ją chciała przygarnąć ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie z kolei zaintrygowały 2 przedstawione tu pozycje - "Ściana burz" i "Na wodach północy".

  OdpowiedzUsuń
 4. Planuję przeczytać "Na wodach Północy" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Sciana burz" mnie interesuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Koniecznie "Ściana burz" :D Reszta raczej nie dla mnie.
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Chciałabym przeczytać "Na wodach Północy" :)

  OdpowiedzUsuń