sobota, 13 czerwca 2015

KONKURS! Do wygrania "Epoka hipokryzji" Kamila Janickiego


 
 
 
 
KONKURS

Wygraj „Epokę hipokryzji” Kamila Janickiego!

Dzień dobry! J

            Chciałabym Wam dzisiaj zaproponować konkurs, w którym aż 3 osoby będą mogły wygrać książkę! Całkiem niedawno pisałam Wam o „Epoce hipokryzji” i właśnie ona może trafić w Wasze ręce ;)
Co trzeba zrobić, aby mieć szansę na wygraną? Odpowiedzieć na jedno proste pytanie:

Z czym kojarzy Ci się przedwojenna Polska?

Odpowiedzi nie muszą być długie – może to być nawet jedno słowo. Wybiorę dwie, które mnie najbardziej zaciekawią, rozbawią lub zainteresują. Trzeci egzemplarz książki będzie rozlosowany ze wszystkich pozostałych odpowiedzi ;)
Konkurs trwa od dzisiaj (13.06) do 20 czerwca włącznie. Aby wziąć udział trzeba zgłosić się w komentarzu poniżej, podać swój adres mailowy oraz odpowiedzieć na pytanie.
I, aby formalności stało się zadość, oto regulamin:

1.      Organizatorem konkursu jest autorka bloga Zatracona w książkach, a fundatorem nagrody Wydawnictwo Znak.
2.      Nagrodą w konkursie są trzy egzemplarze książki „Epoka hipokryzji” Kamila Janickiego.
3.      Konkurs trwa od 13.06.2015 r. do 20.06.2015 r.
4.      Zgłoszenie udziału w konkursie oraz odpowiedź na pytanie należy zostawić w komentarzu pod tym postem, nie później niż do 20.06.2015 r.
5.      Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 21.06.2015 roku
6.      Aby wziąć udział w konkursie trzeba być obserwatorem bloga.
7.      Adres do wysyłki musi znajdować się na terenie Polski.
8.      Ze zwycięzcami skontaktuję się drogą mailową zaraz po ogłoszeniu wyników.

Życzę powodzenia i zapraszam do wzięcia udziału w konkursie ;)

16 komentarzy:

 1. Przedwojenna Polska kojarzy mi się ze "sławojkami". Jak w latach 80 - tych jeździłem na wakacje do babci na wieś, to na "stronę" chodziło się właśnie to takich "wytwornych" drewnianych, obdarzonych w serduszka 'komnat". W każdym bądź razie Felicjan Sławoj Składkowski sprawił, że II Rzeczpospolita była nieśmiertelna jeszcze długo po jej upadku. e-mail: wojtszyp@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurczę, aż żałuję, że kupiłam xD no nic, powodzenia wszystkim!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wezmę udziału, ale życzę wszystkim powodzenia! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi przedwojenna Polska kojarzy się… ze skrajnościami i paradoksami. Z jednej strony mamy takie nazwisko jak Piłsudski, w głowach mamy hasła „Bóg, honor, ojczyzna”, a drugiej każda epoka ma swoje „sekreciki”, swoje „grzeszki”, o których się nie mówi. Jako naród dodajemy sobie wartości przez to jacy to od zawsze byliśmy wierni ideałom, tradycji i wartościom i przez to jesteśmy lepsi, no bo przecież niezepsuci. Taka nasza mała, narodowa właśnie hipokryzja. Ponadto, ten okres kojarzy mi się jeszcze ze wspaniałymi, niezbyt wystawnymi ale bardzo kobiecymi strojami oraz fantastycznymi fryzurami!

  e-mail: Urszula.minarczuk@wp.pl
  Obserwuję jako: Urszula Minarczuk

  OdpowiedzUsuń
 5. Przedwojenna Polska kojarzy mi się ze wspaniałą kulturą. Chciałabym zjeść w Małej Ziemiańskiej śniadanie wiedeńskie, nigdzie się nie śpiesząc, a później w tak upalne dni, jak te wypić z przyjaciółką mazagran. Chciałabym pospacerować wokół Pałacu Saskiego, jeździć ulicami CWS-em, albo Packardem. Wieczorem posłuchać na żywo Eugeniusza Bodo, czy Hanki Ordonówny. Ach, gdyby te czasy mogły powrócić…
  monika.gierczak91@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Co za cudowna książka do wygrania!
  Biorę udział:)
  Przedwojenna Polska kojarzy mi się z polskimi szlagierami, zwłaszcza Mieczysława Fogga, które możemy usłyszeć także dzisiaj - "Tango milonga", "To ostatnia niedziela", "Jesienne róże" czy "Bo to się zwykle tak zaczyna". W dzisiejszych czasach miałby on status światowej gwiazdy.
  mail: magda.hemperek@wp.pl
  obserwuję jako zaczytana madlen

  OdpowiedzUsuń
 7. Życzę wszystkim powodzenia! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkim uczestnikom życzę powodzenia :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Przedwojenna Polska kojarzy mi się ze śmiesznymi, czarno-białymi zdjęciami. Na tych zdjęciach zawsze była grupa uśmiechniętych ludzi, zarówno kobiety, jak i mężczyźni w płaszczach,zazwyczaj też jakimkolwiek nakryciu głowy, a to wszystko na tle pięknej architektury. Niby takie stare, zwykłe zdjęcia, a pokazują charakterystyczny klimat tych czasów. Właśnie takie, połamane skojarzenie mam z przedwojenną Polską ;)

  mail: blinstar@poczta.fm

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawa ta nagroda -trzeba to przyznać ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Przedwojenna Polska kojarzy mi się z rozpustą i pijaństwem, głównie za sprawą lektur szkolnych. Kojarzy mi się jednak też z ciężką pracą z czasami wielkich odkryć i nauki, ze starymi autami z damami w gorsetach i pięknych falbabkowych sukniach. Z pięknymi starymi dworami, z pięknymi ogrodami gdzie owe damy się przechadzają w towarzystwie mężczyzn z typowym wąsikiem. Czasy przedwojenne kojarzą mi się z beztroską, totalnym przeciwieństwem wojny :)

  Pozdrawiam Sadi :)
  zagisama@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Przedwojenna Polska, to kawał historii z takimi nazwiskami, jak: Piłsudski, Mościcki, Paderewski, Dmowski. To zdecydowanie większy kraj z sąsiadami, o których niektórzy nie pamiętają: Rumunią, Węgrami, Słowacją...
  Moda, do której powracamy co jakiś czas. Fotografie czarno-białe i w kolorze sepii (zaczynają być modne i dzisiaj). W filmie królował Bodo, Dymsza, Smosarska, Ordonówna. W kulturze jest tyle wybitnych nazwisk, ale wspomnę kilka: Tuwim, Dąbrowska, Gombrowicz, Leśmian. W sporcie Walasiewiczówna i Kusociński.
  Niesamowite to były lata.
  Pozdrawiam
  monweg@wp.pl

  Zapraszam do siebie, też jest konkurs.

  OdpowiedzUsuń
 13. Biore udział!
  Mnie np. przedwojenna Polska kojarzy się z kobietami w ślicznych sukienkach, natomiast mężczyźni jako nienaganni dżentelmeni :) Jeśli idzie o sytuacje polityczną - nie mam pojęcia! Historia zawsze była u mnie kulą u nogi... ;)
  Czy taka odpowiedź wystarczy? :)

  agatunia92@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawa nagroda, życzę wszystkim powodzenia:))

  OdpowiedzUsuń