poniedziałek, 9 czerwca 2014

A. Christie, Tajemnica Bladego Konia


 
http://publicat.pl/wydawnictwo-dolnoslaskie.html
          
Czas, który teraz nastąpił jest dla mnie czasem zaliczeń i egzaminów, dlatego czytanie czegokolwiek niezwiązanego z tematyką moich studiów jest bardzo ciężkie. Jednak pomiędzy nauką na jedno i drugie zaliczenie, znalazłam czas na przeczytanie książki Agathy Christie.

            Autorka miała naprawdę ciekawy pomysł na kryminał – zabójstwo księdza, który wraca z ostatniego namaszczenia, prowadzi do trzech starszych kobiet, które mieszkają na wsi i zajmują się czarną magią. Co jednak łączy zabitego księdza i trzy, zbzikowane stare panny? Umierająca kobieta przekazuje księdzu listę nazwisk, które jak się okazuje, są nazwiskami osób, które już nie żyją. Z kolei kobiety, które mieszkają w dawnej gospodzie o nazwie „Blady Koń”, świadczą usługi, w wyniku których niepożądane dla nas osoby umierają pod wpływem sugestii. Oczywiście nikt nie mówi o zabójstwie z zimną krwią, a o seansach spirytystycznych, które sprawiają, że ofiara znajdująca się w zupełnie innym miejscu umiera na „zwykłą chorobę”. Osobą, która prowadzi nieoficjalne śledztwo jest Mark Easterbrook, który wraz ze swoją znajomą Ginger, zaczyna prowadzić niebezpieczną grę z trzema kobietami, które w swoim mniemaniu posiadają nadprzyrodzone moce.

            Bardzo przyjemny i wciągający kryminał z 1961 roku. Jest zagadkowa śmierć, detektyw-amator, krąg podejrzanych, ciekawe postacie i zaskakujące zakończenie. Muszę przyznać, że była to bardzo miła odskocznia od nauki, ale nie wiem czy książka na długo zapadnie mi w pamięci. Najbardziej spodobały mi się postacie trzech „czarownic”, które dodały książce tajemniczości. Podejrzewam, że wierni fani pani Agathy Christie lekturę książki mają już za sobą, a tym, którzy jeszcze nie czytali serdecznie polecam. Dodam jeszcze, że bardzo podoba mi się okładka tego wydania J

Tytuł: Tajemnica Bladego Konia
Autor: Agatha Christie
Wydawnictwo: Dolnośląskie, 2013
Ocena: 4,0/6

7 komentarzy:

 1. Moja koleżanka bardzo lubi książki tej pani, ja jednak nie przeczytałam jeszcze żadnej książki jej autorstwa, ale może właśnie czas to zmienić, gdyż bardzo lubię postacie czarownic w książkach :)
  Pozdrawiam,
  M.

  OdpowiedzUsuń
 2. Obiecałam sobie, że podczas wakacji, poznam w końcu twórczość autorki:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnimi czasy w moich rękach na okrągło kryminały. Tym razem chciałam przeczytać coś innego, ale po raz kolejny wybrałam kryminał. Książka pani Christie zapewne również by mnie wciągnęła mimo tego, że przepadam za książkami z innymi wątkami ;)
  Pozdrawiam,
  A.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chrisite znam, oczywiście to klasyka, jednak przyznam, że i jej zdarzały się słabsze powieści. W moim odczuciu ten właśnie taki jest. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę w końcu zapoznać się z twórczością tej pisarki. Jestem bardzo zaintrygowana.

  OdpowiedzUsuń
 6. Polecam Ci też serię kryminałków "Kot, który...", lekkie, przyjemne i do tego z kotem (:

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Słyszałam o tej serii, ale jeszcze nie czytałam - będę musiała nadrobić :)

   Usuń