niedziela, 3 września 2017

Zapowiedzi wydawnicze: wrzesień 2017Dzień dobry!


Czas na wrześniowe zapowiedzi – wakacje się skończyły, więc zobaczmy co mają dla nas wydawnictwa.


Wielka Litera:

Demet Altınyeleklioğlu, SułtanW najnowszej książce Demet Altınyeleklioğlu, która rozkochała czytelniczki w swoich zainspirowanych historią tureckiego imperium powieściach, poznamy burzliwe losy Sułtana Dżema, który wkracza na drogę bezlitosnej walki o tron. Czemu duszę młodego Dżema, który w dzieciństwie nigdy nie pragnął panować, rozpala nagle żądza władzy? Może to nieznające zaspokojenia kaprysy kobiet, które wkroczyły do jego życia, przywiodły go do zguby?

PREMIERA: 27 września

Albatros:

Ildefonso Falcones, Dziedzice ziemi

Ildefonso Falcones wraca do świata, który zachwycił miliony czytelników: średniowiecznej Barcelony. Hrabiowskiego Miasta, w którym z powodu walki o tron i schizmy w Kościele ścierają się wrogie stronnictwa, inkwizycja zbiera żniwo, żydzi stawiani są przed wyborem: chrzest albo śmierć, bogaci mieszczanie pomnażają swój majątek, a biedota jest złakniona  rozrywki, im krwawszej, tym lepszej. Rok 1387. Dwunastoletni Hugo Llor jest świadkiem bezprawnej egzekucji swojego mentora Arnaua Estanyola. Człowieka, który nauczył go tego, by przed nikim nie zginać karku. Co nie jest proste w świecie, w którym biedacy są skazani na łaskę i niełaskę możnych. Hugo szybko się przekonuje, że za każdą próbę walki o godność drogo się płaci i zyskuje równie potężnych, co okrutnych wrogów. Mimo to nie chce się przed nimi ukorzyć.

PREMIERA: 13 września

Czarne:

Jean Hatzfeld, Więzy krwi
Francuski reporter Jean Hatzfeld, autor trylogii o rwandysjkim ludobójstwie, kilkanaście lat po bratobójczej wojnie wraca do Rwandy, by oddać głos drugiemu pokoleniu traumy – dzieciom ocalałych Tutsi i uwięzionych Hutu. Więzy krwi to poruszające świadectwa tych, którzy choć odziedziczyli bolesne wspomnienia, starają się pogodzić z losem. W miejscu, „gdzie mądrość ucierpiała z powodu braku starszych pokoleń”, a podświadoma chęć zemsty miesza się z dziecięcą naiwnością, Hatzfeld ukazuje, że wspólne przepracowanie przeszłości pomaga z nadzieją spoglądać w przyszłość tym, którzy nie mieli wpływu na traumatyczną historię.

PREMIERA: 20 września

Wydawnictwo Literackie:

Anna Brzezińska, Córki WaweluRegina jest prostą chłopką, dla której Kraków to obietnica lepszego bytu i zarobku. Dziewczyna zostaje przyjęta na służbę do mistrza Bartłomieja, uznanego słodownika, który, jak szybko się okazuje, oczekuje od niej oddania i posłuszeństwa nie tylko w kuchni… Wkrótce na świat przychodzi „potworek” – Regina nie umie myśleć inaczej o swojej córce karlicy. A jednak to właśnie Dosia trafia na królewski dwór. To jej oczami – postaci prawdziwej, która rzeczywiście przechadzała się po królewskich krużgankach, opiekunki, świadka wydarzeń, uczt, ślubów, spisków i gwałtów – podglądamy codzienne życie jagiellońskich królewien: Jadwigi, Izabeli, Zofii, Anny i Katarzyny.

PREMIERA: 14 września

No co macie ochotę? :)

6 komentarzy:

 1. Hmm... Na razie nic mnie z tych książek nie kusi. Ale w sumie też się nie śpieszę z zamawianiem, bo w tym miesiącu i tak ma mi już przyjść świetna książka o wyjątkowych kolejach na świecie i aż dwie gry planszowe ;).

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że na tym blogu są same nieznane mi tytuły ;) Jeszcze nigdzie nie widziałam ich zapowiedzi, ale niestety, nie wpasowały się w mój gust czytelniczy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej na żadną z tych książek się nie skuszę, bo to nie moje klimaty :) Ale życzę Ci przyjemnej lektury :)
  Pozdrawiam :)
  czytanie-i-inne-przygody.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Z wymienionych tu tytułów szczególnie zainteresowały mnie pierwsze dwie pozycje - "Sułtan" i "Dziedzice ziemi". Właściwie to jeśli chodzi o "Sułtana", ciekawa jestem twórczości Demet Altınyeleklioğlu ogółem. Nie czytałam nic od tej autorki, a zaintrygowało mnie porównanie do Philippy Gregory. Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Córki Wawelu już do mnie jadą! <3

  OdpowiedzUsuń