sobota, 14 maja 2016

S. Hilary, W obcej skórze


Źródło
            Inspektor Marnie Rome i jej partner Noah Jake w związku ze sprawą, którą prowadzą odwiedzają ośrodek dla ofiar przemocy domowej. Są przygotowani na trudną rozmowę z młodą dziewczyną, która została oblana przez braci wybielaczem, jednak gdy zjawiają się w ośrodku rozmowa z Ayaną schodzi na drugi plan. Policjanci są świadkami napaści z nożem, której ofiarą padł mąż jednej z kobiet przebywających w ośrodku. Szybka pomoc udzielona mężczyźnie pozwala mu przeżyć, jednak rodzi się pytanie, czy napaść była spowodowana obroną własną, czy też była zaplanowanym usiłowaniem zabójstwa.

            „O obcej skórze” to książka, która została uznana za najlepszy kryminał 2015 roku w Wielkiej Brytanii. Po jej przeczytaniu muszę stwierdzić, że to wyróżnienie wcale mnie nie dziwi. Autorka postawiła na dynamiczną akcję, wyrazistych bohaterów i nieprzewidywalne zwroty akcji. W dodatku Hilary skupiła się na problemie przemocy domowej. W książce poznajemy rodziny, które za zamkniętymi drzwiami nie są już tak idealne, jak wyglądają na pierwszy rzut oka. Dramat kobiet, przebywających w ośrodku pomocy dla ofiar przemocy cały czas przewija się przez książkę, jednak jak pokazuje autorka, przemoc domowa nie dotyczy jedynie kobiet.
            Rodzinne tajemnice i dramaty rozgrywające się za zamkniętymi drzwiami nie ominęły również inspektor Marnie Rome. Jej adoptowany brat zadźgał nożem jej rodziców w rodzinnym domu. Śledztwo, które aktualnie się toczy, jest więc tym bardziej ciężkie dla policjantki. Marnie Rome została przedstawiona jako silna i niezależna kobieta, która jednak w głębi duszy wciąż przeżywa morderstwo rodziców i nie może pogodzić się z niewiedzą, dlaczego zostali zabici.
            Jeżeli macie ochotę na dobrze napisany i zaskakujący kryminał to „W obcej skórze” będzie książką dla Was. Fani tego gatunku powinni być usatysfakcjonowani lekturą, a myślę, że i ktoś, kto rzadko sięga po kryminały, będzie również zadowolony z lektury. Dodam jeszcze, że „W obcej skórze” to pierwsza część cyklu z inspektor Marnie Rome, a jeszcze w tym roku ma ukazać się jego druga część „Nie ma innej ciemności”.
Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Tytuł: W obcej skórze
Autor: Sarah Hilary
Wydawnictwo: Czwarta Strona, 2016
Strony: 544
Ocena: 5/6

11 komentarzy:

 1. z ogromną chęcią bym przeczytała! lubię takie klimaty 😊
  i Ci wyraziści bohaterowie mnie kuszą!
  pozdrawiam!
  marcepanowerecenzje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ją już na liście czytelniczej! :)

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio przekonałam się do takich klimatów, więc może sięgnę i po tą pozycję ;)

  Pozdrawiam!
  http://myfantasticbooksworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasami te wszystkie wyróżnienia mijają się z prawdą, ale zaciekawiłaś mnie. Takie książki bardzo lubię i chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Taki kryminał czyta się z przyjemnością. Trafia na moją listę;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mroczny tytuł. Chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Już samo wyróżnienie zachęca do sięgnięcia, Brytyjczycy mają smykałkę do kryminałów. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdecydowanie mam ochotę na dobrze napisany i zaskakujący kryminał! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zaskakujący kryminał? To jestem jak najbardziej chętna :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Brzmi ciekawie, może nie sam wątek kryminalny, ale motyw przemocy w rodzinie mnie przyciąga ;)

  OdpowiedzUsuń