wtorek, 22 kwietnia 2014

S.J. Bolton, Zagubieni

 
Źródło: http://www.amber.sm.pl


Po przeczytaniu „Ulubionych rzeczy”, czyli pierwszej książki z cyklu o Lacey Flint – młodej policjantce z tajemniczą przeszłością, bardzo chętnie sięgnęłam po kolejną część „Karuzelę samobójczyń”. Niestety druga książka nie była tak porywająca jak pierwsza, więc do trzeciej części podchodziłam z dużą rezerwą. Na szczęście dla mnie, książka okazała się doskonałym wyborem.
Lacey, która jest po trudnych przeżyciach w Cambridge, postanawia zrobić sobie przerwę w pracy i stara się zapomnieć o rzeczach, które ją tam spotkały. Jednak w mieście zaczynają ginąć młodzi chłopcy, a morderca robi się coraz bardziej pewny siebie. Lacey, która nie chce mieć nic wspólnego ze śledztwem stara się odgrodzić od napływających informacji. Niestety, sąsiadem młodej policjantki jest jedenastoletni Barney – inteligentny młody człowiek, który cierpi na zaniki pamięci, a w wolnym czasie stara się wyśledzić mordercę swoich rówieśników. Niechętna angażowania się w całą sprawę Lacey, za sprawą młodego sąsiada mimowolnie zostaje wplątana w wir wydarzeń.
Książka Sharon Bolton jest napisana w sposób, który zmusza czytelnika do rozpoczynania każdego kolejnego rozdziału z narastającą ciekawością. W pewnym momencie akcja zaczyna się tak rozwijać, że odłożenie książki na później staje się niemożliwe. W czasie lektury kilka razy mamy wrażenie, że tak – już wiem kto jest mordercą!, jednak koniec końców dostajemy zakończenie, którego w ogóle się nie spodziewaliśmy. Autorka bawi się z nami podsuwając nam różne tropy i zwroty akcji. Dodatkowym smaczkiem jest to, że Bolton w swojej książce nawiązuje do dwóch doskonale znanych nam książek i postaci literackich przez co lektura staje się jeszcze ciekawsza! Nie napiszę których, by nie zepsuć Wam przyjemności czytania, ale powiem, że od teraz jedna z nich będzie mi się zupełnie inaczej kojarzyć.
Nie sposób zapomnieć również o samych bohaterach „Zagubionych”. Bolton kreuje nam bohaterów, którzy są niezwykle barwi i żywi. Mają swoje problemy, swoje tajemnice i słabości. Oczywiście spotykamy się z Lacey Flint, która próbuje uporać się ze swoją przeszłością i po części życiem uczuciowym, a także pracownikami policji znanymi z poprzednich części. Barney – młody sąsiad Lacey staje się praktycznie główną postacią książki. Jedenastolatek staje się przyczyną, dla której Flint włącza się do sprawy morderstw i znów naraża się na niebezpieczeństwa.
Polecam! I jestem ogromnie zadowolona, że na stronie internetowej autorki znalazłam informację o kolejnej książce z Lacey Flint, która nosi tytuł „A dark and twisted tide”. A jeżeli jeszcze nie czytaliście poprzednich książek o młodej policjantce to gorąco polecam i myślę, że to doskonała seria dla miłośników kryminałów :)
 
Tytuł: Zagubieni
Autor: S.J. Bolton
Wydawnictwo: Amber, 2013
Ocena: 5,0/6


3 komentarze:

 1. Jedna z lepszych książek, które przeczytałam w ostatnim czasie ! :)
  M.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiadomo kiedy ukaże się w języku polskim?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie znam daty wydania nowej książki Bolton, gdzieś, kiedyś obiło mi się o uszy, że pod koniec tego roku będzie wydana w naszym kraju. Jednak czy te przypuszczenia się sprawdzą - trudno mi powiedzieć...

   Usuń